Default Header Image

Infrastructura de cercetare

liver             Șef Laborator (interimar): Igor Mişin

            Tel. 022 250 720

             Email: igor.misin@usmf.md

             Responsabil pentru activitate științifică: Ala Suman 

             Tel. 

             Email: ala.suman@usmf.md

 

 

 

 
UTILAJE

Dissector ultrasonic SonoSurg-G2 (Olymp us, Japonia)  - 1 unitate

Electrocoagulator chirurgical cu modul de coagulare cu argonplasmă TOM 412A (Tekno®, Germania) - 1 unitate

Burghi chirurgical (Bojin, 2012, No. 2100593, China) - 1 unitate

 

 

 

 

Laboratorul de chirurgie reconstructivă a tractului digestiv

Chirurgie reconstructivă a tractului digesti

        Șef Laborator: Hotineanu Vladimir

         tel. 022 205 523   

         Email: vladimir.hotineanu@usmf.md

 

         Responsabil pentru activitate științifică: Cazac Anatol

         tel. 022 205 524

         Email: labchirurgiereconstructiva@usmf.md; anatol.cazac@usmf.md

 

 

 

 

 
1. Aparat pentru Ph metrie 24 ore "Гастроскан-ГЭМ"

aparat phmetrie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Caracteristici tehnice
 
Utilizare:

 

Laboratorul de gastroenterologie

Laboratorul de gastroenterologie        Șef Laborator: Iulianna Lupaşco
         tel. 022 205 558
         Email: labgastroenterologie@usmf.md

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Laboratorul de genetică

 

Laboratorul de genetică              Șef Laborator: Curocichin Ghenadie
               tel. 022 205 398
               Email: ghenadie.curocichin@usmf.md

              Responsabil pentru activitatea științifică:  Popescu Victor
              tel. 022 205 374
              Email: victor.popescu@usmf.md

 

 

 

 

 

 

 

 

Laboratorul de inginerie tisulară şi culturi celulare

 

Laboratorul de inginerie tisulară şi culturi celulare          Șef Laborator: Viorel Nacu
          tel. 022 244 644
          Email: viorel.nacu@usmf.md

          Responsabil pentru activitate științifică: Macagonova Olga
          tel. 022 205 324
          Email: olga.macagonova@usmf.md